Kde najdeme pro SEO ceník?

Jednou z hlavních věcí, která nás zajímá, když kupujeme jakýkoliv výrobek či službu, je cena daného produktu. Rozhodně ji chceme vědět ještě předtím, než budeme s koupí samotnou souhlasit. A je to jen pochopitelné, přeci jen, každý z nás chce ušetřit co nejvíce peněz. Zároveň je zde fakt, že ničí rozpočet není neomezený, je tedy třeba se ujistit, zda danou částku skutečně máme.

U běžných obchodů nám k tomuto účelu slouží cenovky. Na těch najdeme jak název zboží, tak i jeho cenu, a to jak s DPH, tak bez DPH. To umožní rychlou orientaci a pomůže nám to v rozhodování.

seo8

Ovšem co když jde o služby, jako je například optimalizace internetových stránek pro vyhledávače, známé také pod svou zkratkou SEO? Zde se musíme ptát po ceníku. Právě SEO ceník nám řekne vše, co potřebujeme vědět. Kde jej ale můžeme najít?

Nejjednodušším řešením je navštívit internetové stránky dané firmy. To má tu výhodu, že si můžete otevřít několik záložek s weby různých firem. Zde pak ceníky vyhledáte a můžete je mezi sebou snadno porovnat.

seo2

Pokud však pro vás toto z nějakého důvodu není možnost, pak se vyplatí navštívit pobočku dané firmy. Tam jej budou mít k dispozici, a ačkoliv si jej nebudete moci odnést, můžete si udělat představu, v jaké cenové hladině se pohybujete.

Zde je nevýhoda, že musíte dané pobočky navštívit. Není tedy tak snadné je mezi sebou porovnat. Na druhou stranu, je zde fakt, že pokud budete mít nějaký dotaz, případně si něčím nebudete jisti, můžete se okamžitě obrátit na zaměstnance dané firmy. Ten vám buď váš dotaz zodpoví, nebo vás odkáže na příslušné materiály.

V každém případě je dobré pamatovat, že se nepovažuje za slušné o ceně smlouvat. Navíc, ačkoliv je bezesporu důležitá, neměla by být tím hlavním kritériem. Často je totiž nízká požadovaná částka na úkor kvality. A to rozhodně není nic dobrého.

5/5 - (2 votes)