Nechte se okouzlit Malagou

Víte, která země z temperamentních zemí patří k těm vůbec nejnavštěvovanějším? Ano, jedná se právě o Španělsko, které se může pyšnit nádhernou přírodou, chutným jídlem, dechberoucími památkami, úchvatnými městy, živým a přátelským obyvatelstvem a nespočtem turisticky lákavých míst. Nejčastěji cesty turistů míří do vyhledávaných metropolí, kterými jsou především okouzlující Barcelona a její dominanta chrám Sagra da Familia, hlavní město Madrid anebo slunná Ibiza a Mallorca. Velká škoda tak je, že se velice často zapomíná na šesté největší město Španělska, kterým je Malaga. Tak hurá na nákup letenek levně https://levneletenky.cz/!

Toto kouzelné město nalezneme na samém jihu Španělska a omývají jej vody Středozemního moře. Slunečným toto město můžeme nazývat nejen z důvodu, že zde ani v zimních měsících z pravidla teplota neklesá pod patnáct stupňů Celsia, ale také proto, že leží na pobřeží Costa del Sol, což v překladu do češtiny znamená slunné pobřeží. Malaga se navíc pyšní hned několika nej. Za prvé se jedná o vůbec nejteplejší místo celého Španělska, za druhé se řadí mezi nejstarší města na celém světě, a ještě ke všemu jej můžeme označit za město kultury.

Malaga v noci

Malaga je známá také díky vínu, které zde vzniklo, a jež nese stejný název. Toto víno se pyšní nejstarší tradicí v této zemi, je spíše sladké a vyrábí se z prvotřídního moštu, který lze získat jen prvotním lisováním hroznů vinné révy. U gastronomie ještě chvíli zůstaňme, protože Malaga je rovněž proslulá nekonečnou nabídkou smažených ryb a rybích specialit, které jsou vám nabízeny v každé místní restauraci. Při procházce městem si tedy tuto příležitost rozhodně nenechte ujít.

Ryby na špízu

Nyní se již tedy podívejme na zajímavá místa, která Malaga turistům nabízí. Rozhodně si nemůžete nechat ujít návštěvu Alcazaby, což je místní pevnost, která pochází již z jedenáctého století, Katedrálu de la Encarnacion pocházející ze století osmnáctého anebo třeba rodný dům světoznámého malíře Pabla Picassa. Cestu po zajímavostech kultury můžete obohatit také zavítáním do muzea Carmen Thyssen, kde narazíte na většinu španělských mistrů. Velká škoda by ale také byla, kdybyste nezavítali ani na jedu z překrásných místních pláží. Vyhraďte si tak alespoň jeden den svého výletu na relax, nicnedělání, povalování se na slunečných plážích a čerpání vitamínu D.

Z návštěvy budou nadšeny jistě i ženy, jež jistě velice rády zavítají po stopách dalšího slavného rodáka, který je světovou hereckou hvězdou. Víte, kdo to je? Ano, samotný Antonio Banderas. Na jeho počest je v Malaze dokonce pojmenována i promenáda.