Aby klouby dlouho fungovaly


Všichni víme, že naše tělo je sice dokonalý organismus, který toho hodně vydrží, ale také se časem opotřebovává. Zejména klouby podléhají vysoké zátěži, a pokud má někdo nadváhu nebo je obézní, klouby dostávají zabrat o to víc. Pokud si chcete svoje stáří užít bez větších problémů, je potřeba na něj myslet už okolo třicítky. Zdá se vám to zbytečně brzo?

prášek kolagen

Čím dříve, tím lépe
Na stáří se nemusíte nijak zvlášť připravovat, ale je potřeba myslet na to abyste měli ideální váhu. Nadměrné opotřebování kloubů je zbytečné a hlavně si tím zaděláte na možné problémy jako je artróza. To je degenerativní onemocnění kloubů, které se projevuje ve středním až důchodovém věku. Je velmi bolestivé, a často končí výměnou kloubu za umělý. Předpokladem jejího vzniku je právě nadváha, ale i spousta fyziologických nerovností jako je třeba špatné postavení kloubu nebo skolióza. V současné době je možné díky vyšetření u ortopeda včas odhalit, zda máte předpoklady pro její vznik. Je dobré se snažit artróze předcházet, protože vám značně ztíží běžný život. Každý pohyb je velmi bolestivý, a lidí kteří tímto onemocněním trpí dlouho jsou často upoutáni na lůžko či invalidní vozík, protože se nemohou samostatně pohybovat.

bolest kloubu

Co pro zdravé klouby udělat?
Abyste snížili riziko vzniku artrózy na naprosté minimum, je dobré začít hubnout co nejdříve, protože klouby se opotřebovávají od dětství, a čím dříve zhubnete, tím lépe pro celé vaše tělo. Dobré je také začít okolo třicátého roku užívat kolagen na klouby
https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/, který dokáže vytvořit dostatek kolagenu pro tvorbu chrupavek, a díky tomu o sebe nebudou klouby při pohybu třít. Váš pohyb bude i za desítky let výrazně snazší a bezbolestný. Při výběru kolagenu dbejte na to, abyste vybrali skutečně funkční doplněk stravy, jako je například Orca collagen, který má účinky vědecky ověřené.