Abyste zvládli autoškolu, potřebujete dodat tělu živiny a dostatek odpočinku a spánku

Jaké jsou základní předpoklady, abyste autoškolu v Praze zvládli bez stresu a bez problémů? Samozřejmě, že je to zvládnutí učiva a praktické jízdy, ale potřebujete k tomu dva ukazatele – čas a energii.

zpětné zrcátko

Potřebujete dostatek času

Existují sice rychlokurzy, ale cokoli se dělá rychle, nemívá takový pozitivní dopad. Čím více času si uvolníte, tím lépe, a to nejen na cvičné jízdy, ale i na teoretickou přípravu. Začínejte s průpravou ještě před vstupem do autoškoly, tím předejdete zbytečnému tlaku a nebude toho na vás, jak se říká, moc najednou. Vhodné je tak zhruba měsíc před začátkem kurzů pročítat a učit se dopravní předpisy, značení a základy první pomoci, případně technické záležitosti pro provádění základní údržby vozidla. A nezapomínejte také na odpočinek a dostatek spánku. Neodpočatý mozek přestává vnímat, zapomíná, dělá chyby, a vyvolává spíše chaos, než aby přispěl k potřebné koncentraci.

jízda napříč lesem

Potřebujete dostatek energie

Energie je základ, je podstatou veškerého života a bez ní řidičák neuděláte. Musíte ji někde načerpat a nesmíte jí vydávat příliš mnoho, a jak to udělat, je mnoho postupů, ale rádi bychom vám připomněli, že kromě odpočinku, spánku či meditace je nejdůležitější kvalitní strava.

Na stravovacím režimu vázne řada projektů a mnohé z nich se nepovedou třeba jen právě proto, že namísto výživy tělo zásobujete odpadem. Kupříkladu vám vůbec neprospěje pečivo z bílé vymleté mouky a sladkosti z rafinovaného cukru. Zkuste je nahradit celozrnnými výrobky a namísto mlsání dortů si dopřejte sušené či čerstvé ovoce a ořechy. Maso můžete alespoň zčásti nahradit luštěninami, je v nich dostatek vlákniny a ta napomáhá lepšímu trávení, vstřebávání živin a zbavování se odpadních látek. Bude vám to pak dobře myslet, budete se lépe soustředit na výuku i na závěrečné zkoušky. A nezapomínejte ani na dostatek tekutin.