Čas, zahájit sezónu bazénů

Po skončení zimního období je nejvyšší čas začít přemýšlet nad tím, jak si léto nejen užít, ale postarat se v jeho průběhu i o příjemné osvěžení v podobě vlastního bazénu. Pokud ho už vlastníte, jednu položku si můžete odškrtnout.
K jeho správné funkci a vámi vysněnému koupání však jeho maličkost nestačí a je více než potřebné, dopřát mu i řadu věcí, které vám jeho manipulaci a údržbu pouze zjednoduší.

hadice

Co všechno byste měli mít?

Uvědomte si, že bez schopného příslušenství k bazénu se neobejdete. Existuje několik druhů nezbytností, které vám nesmí chybět a v případě, že jich ještě nevlastníte, musíte tuto chybu napravit. Ulehčí vám to spoustu práce, času a poskytnete díky nim vašemu bazénu dlouhou životnost.

  • BAZÉNOVÝ VYSAVAČ– tento kouzelný vynález byste měli rozhodně vlastnit. Postará se snadno a bez vaší větší iniciativy o to, aby vaše bazénové dno, ale i jeho stěny byly naprosto čisté a bez nánosů nečistot z venkovního prostředí.
  • PLOVÁK NA TABLETY– jelikož každý bazén vyžaduje chemii, je dobré mít šikovný plovák na tablety, do kterého jich můžete umístit a docílit tak správného a stejného rozpouštění po celé hladině.
  • SÍŤKA– v případě malých nečistot, které vám do bazénu můžou v průběhu dne kdykoliv napadnout, je vhodné mít po ruce síťku. Posbíráte s ní listí, jehličí, ale i hmyz, který vám tam může kdykoliv spadnout.
  • SOLÁRNÍ SPRCHA– velkou vychytávkou a báječným způsobem, jak ušetřit čas a peníze je solární sprcha na zahradě. Není nic lepšího, než mít čistou vodu pořád po ruce a kdykoliv se díky ní osvěžit a umýt.

ploutve

  • BAZÉNOVÉ SCHŮDKY– z bezpečnostního hlediska byste jich vlastnit měli i v případě, že máte menší nebo pouze nafukovací bazén. V sortimentu jistě nalezete přesně takové, které se budou hodit pro váš typ nádrže.
  • HADICE– bez ní by vaše zahrada nebyla úplná. Je rovněž nepostradatelným pomocníkem při samotném napouštění a dopouštění vašeho bazénu a poslouží vám při řadě dalších činností.
  • TEPLOMĚR– jestli chcete mít jasný přehled o tom, kolik stupňů má vaše voda a samozřejmě i to, jak v průběhu dne stoupá, je ideální mít k němu i šikovný teploměr.
  • DROBNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ– mezi to se řadí všechno, co pravděpodobně v sezóně budete potřebovat – různé držáky, spojky, ventily, houbičky nebo i hračky do bazénu pro zpříjemnění vašeho pobytu v něm.