Chystáme se na vodáckou výpravu po Lužnici s pomocí YouTube

Jak a čím vám může být prospěšný kanál YouTube, jestliže se rozhodnete vyrazit na vodáckou výpravu po Lužnici?

Zmapujete si terén v kempech – vodáci často naráží na problémy kvůli nevhodně zvolenému kempu pro přenocování. Jinými slovy, pokud si vyberete špatný kemp, může vám i celou výpravu výrazně pokazit, a může se stát, že i kvůli tomu ji přerušíte a ukončíte. Nemáme v úmyslu tu jmenovat konkrétní ubytovací zařízení, ostatně mnohem lepší je využít videa z YouTube a prohlédnout si některé příspěvky, které vás s kempy blíže seznámí v konkrétních situacích. Někde může být problém s malým prostorem pro stanování, jinde bude příliš hlučná restaurace, někde nebude k dispozici vybavení, které očekáváte, jinde vám nebude vyhovovat samotné prostředí atd. Nemusíte kvůli tomu cestovat o týden dříve k řece, abyste si kempy objeli sami, někdy skutečně stačí záběry z videa.

kanál YouTube

Prohlédnete si některé záludné jezy – Lužnice je řeka vhodná pro začínající vodáky, ale to neznamená, že tu nepotkáte záludná místa. Na ta si musíte dát obzvlášť pozor, a upozorní vás na ně opět videa z YouTube. Například takový jez Pilař, anebo Dráchov a Čejnov – to jsou místa, kde si musíte počínat s velkou obezřetností a kotvit včas nad jezem na bezpečném místě. A pokud objevíte nějaké zajímavé video, které se týká nebezpečných míst na Lužnici, uložte si jej pomocí video downloaderu, abyste jej měli k dispozici i s sebou na mobilu či na tabletu.

řeka Lužnice - jez Pokorný v Táboře

Dron vám prozradí zajímavá místa v okolí řeky – současná doba umožňuje natáčet videa z výšky prostřednictvím bezpilotních dronů. S nimi máte možnost zhlédnout tolik zajímavých panoramat, až byste žasli. Řeka Lužnice jich nabízí bezpočet, například kemp Majdalena a písečné meandry horního toku ze Suchdola nad Lužnicí, Starou řeku, návrší Svákov u Soběslavi anebo kemp Harrachovka pod Táborem s přilehlým úsekem peřejí, a tak neváhejte a vydejte se na vodáckou Mekku řek v letním http://www.letnidum.cz/lide-v-letnim-dome prázdninovém období, abyste ji spluli třeba až do Dobronic u Bechyně.