Co jsou virtuální operátoři a proč jsou tak oblíbení?

Virtuální operátor jím není v tradičním slova smyslu, protože ať je to jakkoli, stále jsou jen tři hlavní. O2, T-Mobile a Vodafone. Netradiční dodavatelé služeb si u těchto základních zakoupili přístup k síti a nyní ho nabízejí svým klientům. S tím přichází nejen větší výběr, ale také spoust pozitiv.
bruneta telefonuje

Z čeho a jak vybírat?

V současnosti je v České republice zhruba osmdesát společností, které dokáží zprostředkovat to, co získáte u O2 a ostatních, ale výhodněji. Podívejme se na příklady. Jistě spoustu z nich znáte.

  • Kaktus,
  • LAMA,
  • Klokanmobil,
  • ČEZ mobil,
  • Sazka nebo
  • Tesco mobil.


Obrovské množství společností ovšem přináší složitost výběru. Díky bohu ovšem existují online srovnávače, které vám pomohou během pár minut. Stačí, když do nich zadáte parametry, které jsou pro vás důležité. Zde si musíte zodpovědět především to, jestli chcete předplacenou kartu nebo paušál. Zamyslet se nad tím, kolik za měsíc pošlete SMS a kolik provoláte a podobně.
čas na mobilu
Jak už vyplývá z názvů firem, tak spousta z nich je spojena s dodavatelem energií, sázkovými kancelářemi nebo s hypermarkety. S tím jsou také spojené výhody, které nabízejí. S podpisem smlouvy můžete získat slevu na elektřině či plynu, slevy na nákupy nebo výhry v peněžité podobě. S tím se nabídka telefonu či tabletu za korunu nemůže měřit.

Skvělé ceny

Kromě jiným pozitiv si můžete užít i výhodnější ceny. Do roku 2013 to stále vypadalo, že se s cenou nedá vůbec nic udělat a operátoři tvrdili, že snížit jednoduše nejde. S příchodem virtuálních společností se situace na trhu razantně změnila, takže i základní společnosti museli jít s cenou dolů. Konkurence je nyní vyšší než kdy jindy a díky spoustě výhod se virtuální jedinci těší větší oblibě.

Jsou totiž schopni poskytnout báječnou cenu za služby, neomezené tarify, obrovské datové balíčky a předplacené karty s odměnami za dobití. To je pro klienty velice lákavé a zároveň i finančně výhodné.