Krok po kroku k lepšímu zdraví – měsíční zkouška

Proto, abyste pro své tělo a zdraví udělali něco dobrého, nemusíte hned chodit k nutričnímu specialistovi a dřít se hodiny ve fitku. Pro začátek se stačí řídit následujícími radami a pomalounku se do toho dostat. Když k tomu přidáte i nějaký ten pohyb, budete na dobré cestě k tomu, abyste se cítili lépe.
boxa na bonbony

Pokud jste milovníkem slaných pochutin pokuste se je měsíc vynechat. Vynechte veškeré brambůrky, chipsy, krekry, tyčinky nebo oříšky s příchutí. Pokud vydržíte, může se Vám stát, že už na ně potom ani nebudete mít chuť.

Další věc, kterou byste měli zásadně vynechat jsou všelijaké slazené nápoje, džusy a minerálky. Pijte pouze čistou vodu. Můžete si ji dochutit mátou, citronem nebo okurkou. Dobrou alternativou jsou i neslazené čaje. V letních měsících si můžete připravit i domácí ledový čaj – ale pozor, nesladit! Pití slazených nápojů přivádí do vašeho těla zbytečné cukry navíc.
hambáč a hranolky na prkénku

Pokuste se stravovat doma. Vařte si jídlo, domácí strava je vhodná, aspoň víte, co vaše jídlo obsahuje. Vynechte stravování především ve fast foodech. A když už jsme u fast foodu nebo vaření doma, měli byste zcela vypustit smažená jídla. Hranolky, řízky, smažáky a vše co se smaží na pánvi na oleji. Zkuste vyzkoušet vaření v páře nebo pečení v troubě bez přidaných tuků.

Dalším krokem je vynechání veškerého bílého pečiva. Pro některé toto může být zásadní bod, který prostě nelze překonat. Co jiného si dát na svačinu než pečivo? Můžete zkusit mléčné výrobky, zeleninu, vajíčka anebo celozrnné pečivo.

Posledním bodem a pro mnohé nezdolatelným, je vynechání všech sladkostí, všech druhů a všech typů. Takže bonbony, čokoláda, zákusky, dortíky, moučníky, koblížky a vše tomu podobné zcela vysaďte. Při nezkrotné touze dát si něco sladkého zkuste oříšky nebo čtvereček vysoce procentní kvalitní hořké čokolády.

Pokud toto všechno zvládnete, budete se cítit určitě lépe a možná i o nějaké to kilo lehčí.