Plstění je skvělá zábava pro vaše volné chvíle


Možná vás právě přepadla dovolená anebo jen několik dní volna bez nějakých konkrétních plánů. Nemáte chuť nikam vyrazit ani se setkávat s přáteli, zkrátka toužíte jen po klidu a času stráveném ve vlastní přítomnosti. Jste-li kreativní a máte-li šikovné ruce a také chuť do tvoření, možná byste mohli příjemně strávit svůj volný čas u plstění.
přírodní produkt.jpg

Jedná se o znovuobjevenou výtvarnou anebo přesněji řečeno možná spíše řemeslnou aktivitu. Plstění je staré jako sama vlna. Jedná se o přirozený proces, při kterém vlna působením vlhkosti, teploty a tření mění svou přirozenou strukturu a plstnatí. Jednotlivá vlákna vlny se tak propletou, vlna se stane pevnější a dobře drží svůj tvar.
plstěné výrobky.jpg
A právě toho člověk dokáže velice dobře využít. Dokáže plstěním vlnu tvarovat do požadovaného tvaru a zvyšovat její pevnost tím, že proplétáním vláken s každým vpichem zvyšuje odolnost konečného výrobku. Plstěním tak můžeme vyrobit nádherné dekorace, nevšední oděvy anebo jedinečné módní doplňky. Vždyť od nepaměti tak vznikaly papuče, pokrývky hlavy a mnohé další předměty denní potřeby. A máte-li děti, můžete jim pomocí plstění vyrobit krásné hračky anebo obohatit svou vlastní skříň o jedinečné plstěné doplňky a šperky, které vám budou všichni závidět.
A skvělá zpráva je, že k takové tvorbě celkem nic speciálního nepotřebujete. Vystačíte si se smotkem ovčího rouna, které můžete pohodlně zakoupit v mnoha různých podobách od té přírodní až po různě barvené, dále budete potřebovat plstící jehlu a také podložku na plstění. Na mokré plstění využijete třeba ještě olivové mýdlo anebo další pomůcky, které jsou vám k dispozici za velice přijatelnou cenu.
myš v kolébce.jpg
A pokud by vás náhodou plstění chytilo za srdce do té míry, že by vám pod rukama vznikal jeden výrobek za druhým, tak se rozhodně nemusíte obávat, že by se vám doma hromadily a sedal na ně prach. Naopak se bude jednat o ideální dárek pro vaše blízké, který především dámy velmi ocení.