Pusťte se do vlastní produkce

Uvažujete nad tím, že byste začali na balkonu pěstovat nějakou zeleninu, ale nejste si jistí, jestli máte dostatek času se o to starat? Nezoufejte, existují i časově méně náročné varianty, které vás taktéž plně uspokojí a svou jednoduchostí nadchnou. Můžete volit například tolik oblíbené a v dnešní době zpopularizované klíčení, které si oblíbili zejména vegani a lidé preferující rostlinnou stravu. Nebojte se, je to pro vás vhodné i tehdy, pokud si rádi užíváte kvalitního fláku masa. Pomocí rostlinných klíčků totiž můžete ozvláštnit jakýkoliv svůj pokrm a dodat mu úplně novou chuť. Určitě se toho tedy nebojte, je to jednoduché a výsledek vám opravdu zachutná.
mungo fazole sazenice

BIO produkty za pár korun

Nejlepší na tom celé je, že si vlastně vypěstujete vlastní BIO produkty, které budete moci konzumovat ve velkém. Stačí si být jistí, že semínka, která nakupujete, mají ověřený původ a že jsou kvalitní. Vše ostatní je pak už ve vaší režii. Velkou výhodou je, že to stojí doslova pár korun, čímž tedy popíráme domněnku, že kvalitní BIO strava je cenově nedostupná. Není, stačí pouze vědět, jak na to, a právě klíčení je řešením. Náklady jsou minimální a kvalita je vysoká, co víc si tedy přát? Díky nulovým požadavkům na prostor může navíc začít skutečně každý.
čerstvé výhonky

Co k tomu budete potřebovat?

Abyste mohli začít, tak budete muset investovat do sklenice nebo misky https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/ ve které budete moci nechat celý proces provádět. Samozřejmě, že by vám postačila i obyčejná miska, kterou máte doma, avšak tyto speciální jsou mnohem praktičtější, protože obsahují více pater a umožní vám tedy ještě efektivnější klíčení, kdy můžete kultivovat třeba více semen zároveň. Cena navíc není vůbec vysoká. Pokud se budete o nádobu dobře starat a pravidelně ji čistit, tak vám navíc vydrží klidně i několik let. Nemluvě o tom, že je to ekologické řešení.