Uzavíratelný polyetylenový sáček jako součást vybavení domácnosti

Plastové sáčky se zipem se již tradičně v domácnostech využívají pro ukládání drobností, jako je galanterie, kancelářské potřeby, spojovací součásti v dílně, některé hračky, sezónní oděvy a také potraviny v mrazicím boxu. Můžeme do nich vkládat i méně obvyklé předměty:

slunečnicová semínka

Semena na sadbu a na klíčení – klíčení semínek se věnuje mnoho zájemců, stejně tak zahrádkaření a pěstování pokojových rostlin. Základem jsou vždy semena, určená pro sadbu na záhon i ta, z nichž vzejdou klíčky např. v nakličovacích miskách, a s nimiž můžeme výrazně zlepšit své zdraví. Velmi důležité je ovšem uchovávat tak, aby neplesnivěly, nepodléhaly hnilobě a dalším nepříznivým vlivům. Všechna semena by měla být uložena mimo dosah denního světla, v chladnější místnosti, v suchu a mimo dosah domácích zvířat a dětí. Můžete si vypomáhat sáčky se zipem, nezaberou mnoho místa, snadno je označíte samolepicím štítkem s popisem a uschováte je ve vhodném prostředí, aniž byste museli utrácet za drahé plastové krabice a přepravky. Výhodou sáčků je možnost odčerpat z nich přebytečný vzduch, tím se prodlouží trvanlivost semínek, zabráníte rychlé oxidaci, žluknutí a rozmnožování bakterií.

lněná semínka

Krmiva pro zvířata – chovatelé drobného zvířectva dobře ví, jak důležité je mít doma v zásobě dostatek krmiva, aby bylo stále při ruce a zvířátka nestrádala. Do sáčků se zipem můžete vložit krmnou směs pro hlodavce nebo exotické ptactvo, krmivo z různých složek si můžete předem namíchat a připravit krmné dávky podle denních hmotnostních dávek. To samé lze provést i u psů a koček, které krmíte převážně granulemi. Dodržováním doporučeného objemu krmiva předejdete zvířecí nadváze nebo naopak podvýživě. Granule můžete mít promíchané nebo druhově rozdílné, na zip sáčcích označené včetně data expirace. Krmivo v sáčku se lépe skladuje, než kdyby bylo uložené v nějakých krabicích a dózách.