Bezinková limonáda z Bílých Karpat

Bezinkové keře stěží objevíte v zámeckých okrasných zahradách, kde převažují kvetoucí trvalky, letničky či dvouletky a zastřihávané nebo volně rostoucí jehličnany. Přesto má právě černý bez díky jeho výjimečným prospěšným vlastnostem na naše zdraví značný význam.

O květu černého bezu

O květech černého bezu se ví, že pomáhají předcházet a léčit nachlazení, užívají si při chřipkách a dalších respiračních chorobách a usnadňují i vykašlávání hlenů. Při dostatečném pitném režimu podporují tvorbu potu a udržují ve správné činnosti imunitní systém, aby si sám poradil od virových nákaz. Bezinkový květ je rovněž pomocníkem při špatném trávení, snižuje nadýmání a podporuje tvorbu žluče, proto již naši předkové květ černého bezu sbírali a užívali jej ve formě čajových odvarů nebo sirupů.

motýl na bezinkách

Bezinková limonáda je další z možností, jak si užít čistě přírodní lék a preventivní prostředek, navíc velmi oblíbený, voňavý a chutný. Neobsahuje-li limonáda syntetické konzervační látky a je-li vyrobena z BIO přírodních zdrojů, pak vám přinese mnohem více užitku, než limonády běžně dostupné v supermarketech.

Výhoda Bílých Karpat

Bílé Karpaty tvoří předěl mezi Českem a Slovenskem a je to oblast velmi vzdálená od průmyslových aglomerací. Největším znečišťovatelem ovzduší je Ostravsko a to je odtud velmi daleko, stejně tak i velká města Brno, Olomouc a Bratislava.

kvetoucí bez

Bílé Karpaty patří k nejčistším hornatým místům v naší zemi a jsou proto ideální pro pěstování zemědělských plodin, kterým tamní prostředí vyhovuje. Navazují na další pěstitelské oblasti, jako je Břeclavsko, Hodonínsko, Dolnomoravský úval a ze slovenské strany Modra a Pezinok – známé vinařské lokality. Plodiny z Bílých Karpat, nezasažené průmyslovým spadem, tedy budou patřit k těm nejlepším, které se v České republice distribuují do obchodní sítě.