Calvin Klein

Calvin Richard Klein se narodil 19. listopadu roku 1942 v Bronxu v New Yorku (USA), kde také strávil celé svoje dětství. Calvin byl druhý ze tří dětí narozených rodičům Floovi a Leovi Sternových. Rodina žila relativně pohodlným životem a s finančními jistotami. Klein lásku k šití získal od své babičky, která byla švadlena a taktéž jeho matka v něm povzbuzovala lásku k módě a umění. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu, která studenty připravila na kariéru a práci v reklamě. Jako mladík, zatímco jeho vrstevníci sportovali, věnoval veškerý svůj čas studiu, skicování módních návrhů a samozřejmě šití.
parfém ck
Později začal studovat na váženém módním institutu Fashion Institute of Technology, který sídlí v Manhattanu. Odpromovat se mu podařilo v roce 1962 a následně na to strávil pět let jako učeň ve výrobně oděvů, aby zdokonalil své dovednosti a návrhy. V roce 1968 založil se svým blízkým kamarádem z dětství Barrym Schwartzem obchod s kabáty, který už v té době nesl jméno této světoznámé značky. Obchodu se natolik dařilo, že Klein rozšířil sortiment o dámské sportovní oblečení.
oblečení na věšáku
Díky úspěchům a dobrým tržbám začal nabízet šití oděvů na míru, začal dělat různé kolekce jak pro muže, tak pro ženy a v neposlední řadě rozjel výrobu džínů. Také udělil licenci na své pánské i dámské oděvy, pláštěnky, vůně, spodní prádlo, punčochy, plavky, brýle, ponožky a další, což způsobilo, že se spoustu jiných prodejců a výrobců snažilo napodobit vzhled jeho produktů. Filozofie osobitého designu této značky je zakořeněna v minimalismu, tedy extrémní jednoduchosti. Typické jsou neutrální barvy, například šedá, černá nebo bílá, je to hlavně z toho důvodu, aby se kousky daly snadno kombinovat k dalšímu oblečení a vzájemně se nebily, protože jak se vždycky
říká – v jednoduchosti je krása a méně je někdy více.