Díky autoboxu už odvezete všechno. Poradíme, jaký si vybrat.

Jistě to dobře znáte, chystáte se odjet s rodinou pryč, ale kufr vašeho auta přetéká a věci už nemáte kam dávat. Nezbývá, než popřemýšlet bez čeho se obejdete a nechat to doma. Je tu, ale i druhá možnost. Na střechu auta přece můžete dát autobox, do kterého dáte cokoliv. Vaše zavazadla budou přitom v bezpečí, chráněné a vy si sebou můžete vzít věcí, kolik jen chcete.

sbalené zavazadla

Praktické řešení, které oceníte

Výběr střešních boxů je veliký a nainstalovat se dají na každé auto. Jak velký autobox zvolíte, je pak jen na vás. Střešní boxy pořídíte v různých velikostech od objemu 270 až po 650 litrů. A to určitě postačí. Nejen, když jedete na dovolenou, ale i když stěhujete, nebo jedete na větší nákup – ho určitě oceníte. Pokud máte menší děti a vozíte sebou také dětský kočárek, už ho konečně budete mít kam dát. Při výběru velikosti se řiďte nejprve velikostí střechy vašeho vozu. Autobox by nikdy neměl přesahovat ani zepředu vozidla ani vzadu. Důvod je prostý, pokud je autobox moc velký a trčí, vzadu můžete mít problém otevřít kufr a vpředu vám zase může bránit ve výhledu.

racek na střešním boxuPokud jedete na hory a budete převážet lyže, běžky nebo snowboard volte nejlépe střešní box úzký a dlouhý kam lyže perfektně padnou, naopak pokud budete převážet objemnější zavazadla a například již zmíněný dětský kočárek, volte autobox širší a vyšší s co největším objemem, aby se tam věci vlezly, jak mají. Také pamatujte na to, že údaje od výrobců jsou vždy udávány ve vnějších rozměrech a ty vnitřní jsou menší asi o deset centimetrů.
Nosnost autoboxu uvádí také výrobce, ovšem vy se řiďte v první řadě nosností své střechy vozidla, ta by nikdy neměla být překročena. Se střešním boxem také jeďte přiměřeně tomu, jaký náklad na střeše vezete a raději buďte opatrní, i když se nikdy neuvádí nejvyšší povolená rychlost auta s autoboxem, všechno je na uvážení řidiče, který musí být obezřetný. Všechny autoboxy jsou také opatřeny zámkem, o své věci na střeše tak nemusíte mít žádné obavy.