Čím se zabývá estetická stomatologie Praha?


Není pochyb o tom, že zubař je jedním z nejméně oblíbených lékařů. A není divu, ani běžná prohlídka není nic příjemného, natož nějaké komplikovanější zákroky. Tomu samozřejmě nepomáhá ani fakt, že většina lidí péči o svůj chrup podceňuje., čímž zvyšuje právě frekvenci oněch nepříjemných procedur.

Avšak to samozřejmě neplatí o všech, a ne všechna poškození zubů jsou způsobena nedostatkem naší péče. Existují i zubní vady, se kterými se člověk narodí, případně se rozvinou v průběhu dětství, kdy se vyvíjí ústní dutina a probíhá výměna zubů.

zubar1

Nejčastějšími vadami jsou v tomto případě předkus či podkus, tedy situace, kdy je jedna čelist delší než druhá. Zuby pak netvoří typický zámek, nýbrž jedny z nich přesahují ty druhé. To samozřejmě není pouze vada na kráse, ale může také způsobovat nejrůznější problémy, například při jídle.

Pravdou však je, že toto je problém, se kterým se běžný zubař příliš nesetkává. Naštěstí existují specializované kliniky, které se tímto zabývají. Tento obor je součástí estetické stomatologie. Ta se, vzhledem k především nízké poptávce, provozuje obvykle pouze ve větších městech. Příkladem může být estetická stomatologie Praha.

zubar2

Tento název v mnohých z nás probudí spíše ušklíbnutí. Považujeme to za zbytečnost – utrácet peníze, abychom vypadali ještě lépe? To je jako kdybychom šli na plastickou chirurgii! Jistě to využívají jen bohaté paničky, které už neví, co by se sebou udělaly.

Tak tomu však ve skutečnosti není. Tento typ zubních lékařů totiž chrup nejen vylepšuje, ale i mu pomáhá. Příkladem mohou být již zmíněné vady, které nejenže působí na mnoho lidí odpudivě, ale mohou i samy o sobě danému člověku znesnadňovat život, například tím, že se mu mnohem hůře jí, nebo obtížněji mluví.

Je jasné, že v takovýchto případech je na místě, abychom danému člověku od utrpení ulevili. Koneckonců, nikdo si nezaslouží žít v nepohodlí, pokud mu můžeme pomoci, ne?