Lze si udržet svého partnera?

Vztah je jako květina. Když se o ni nestaráte, přestane kvést a časem uvadne. Ale jak o něj správně pečovat? U každého páru je to individuální. Ale jedno zůstává stejné. Vše je o domluvě mezi vámi. Jak jistě víte, ideální vztah neexistuje, ale lze ho udělat harmonickým.

Muž líbající ženu na čelo

Nejdříve si musíte ujasnit s partnerem, co doopravdy chcete a podle toho, si stanovit určitá pravidla. Tím nemyslím rozkazy a zákazy, ale jisté věci, které chcete oba. Nedělejte nic za jeho zády. Mohlo by se vám to ošklivě vymstít.

Základním kamenem vztahu je důvěra. Když nebudete své lásce důvěřovat, těžko si ho udržíte. Buďte k sobě upřímní, sdílejte spolu radosti i strasti, které vaše pouto udělá silnějším. Správného partnera poznáme tak, že jste si oporou v těžkých chvílích, pokud ne, nezáleželo mu vás. Určitě každý z nás tohle někdy zažil, ale i to nás může udělat silnějšími. Nadarmo se neříká, co tě nezabije, to tě posílí.
Pár držící se za ruce

Stejně jako důvěra, je důležitá i svoboda. Přece spolu nemusíte strávit každou minutu vašeho života. Dopřejte mu volnost. Nemyslím v tom smyslu, aby randil s jinou osobou, ale dopřejte jim čas být o samotě nebo s přáteli. To samé platí i pro vás. Vím, že se svou drahou polovičkou chcete být neustále, ale věřte, že časem by vás to omrzelo. Berte to tak, že si budete moci sdělit své novinky. Nebojte se ho nebo ji zeptat, jaký měli den. Dejte jim najevo, že se o ně zajímáte, ale vše s mírou. Přece nechcete, aby si mysleli, že jste stíhač či stíhačka. Stačí se jen zeptat, jaký měl den, a oni se už rozpovídají sami.

Skvělým posilovačem vašeho vztahu jsou společné zájmy, pokud ne, nebojte se poznat ty jejich a na oplátku jim ukažte ty své. Alespoň se navzájem ještě blíže poznáte. Hlavně tomu druhému, nezapomínejte říkat, co k němu cítíte. Po delším vztahu romantika opadá, proto překvapte svojí polovičku a pozvěte ji třeba na večeři.

Může se stát, že se rozejdete, ale pokud všechno dodržíte, nemusíte si nic vyčítat. Udělali jste pro to vše, co bylo ve vašich silách.