Naše vztahy

Jsem ráda, že se pohybuji po nejvíce času dobré společnosti. Byla jsem ráda, že jsem taky na základní škole zapadla do dobré společnosti, takové dobré dětské party, která nám vydržela i nyní. Bohužel se nám stalo ale jedna katastrofa. V osmé třídě nás opustil jeden spolužák, protože měl škaredou autonehodu. Spolužák boural s rodiči autem a musím říct, že jsme z toho ve škole byli všichni v šoku. Protože jsme si celá třída v osmé třídě velmi dobře rozuměli, a ten kamarád, který zemřel při autonehodě, musím říct, že nás to všechny vzalo. Nakonec jsme se z toho dostali, ale asi až po jednom roce. A právě možná taky jeho nehoda nás více stmelila. Myslím si, že je smutné, že právě vždycky nějaká nehoda nejvíce lidí stmelí. Ale abych se trochu uklidnila, tak celá třída si moc rozumíme. Tak my jsme se měli rádi vlastně už od první třídy.

Děti se taky musí učit toleranci.

Vycházeli jsme spolu vlastně perfektně a takové společnosti mám ráda. Nyní už pracuji v jedné firmě a tady máme taky dobré kolegy a je tam opravdu perfektní kolektiv. A vztahy tam vůbec nejsou napjaté, nebo alespoň jsem si jich vůbec nevšimla. A taky jsem opravdu ráda, když všechny vztahy v okolí fungují tak, jak mají. To, protože já jsem hodně citlivá duše a nějaké spory anebo různé problémy s lidmi snáším velmi těžko, takže pokud by asi v naší práci byly škaredé vztahy a nebo společnost, už by nebyla taková společnost, jaká byla.

Dobré vztahy jsou nutné.

A tak bych uvažovala opravdu vážně o tom, že bych práci opustila našla si něco jiného. Nebo vy byste dokázali být v práci, kde jsou vztahy napjaté? A kdyby tam už byla špatná společnost? Myslím si, že je to velký nátlak na naši psychiku, což není samozřejmě dobré. A vy jste zažili někdy nějaké spory v rodině, že tam byly hodně nějaké vztahy? věřte mi, raději se stáhněte, protože rodinné vztahy jsou opravdu to nejhorší, co vás může potkat. Já se už raději vždy klidím z cesty, protože hádat se s někým v rodině není pro moje nervy a povahu.