Nenechte se zaskočit menstruačním cyklem ani na dovolené

Menstruace dokáže znepříjemnit všední dny, ale není vítaným společníkem zejména na dovolené. Jestliže si naplánujeme dovolenkový pobyt zrovna do termínu, kdy přichází tento pravidelný, a u někoho i poměrně nespolehlivě načasovaný cyklus, nezbývá nic jiného, nežli se tomu přizpůsobit a vytvořit co nejméně obtěžující podmínky pro příjemný pobyt a sportovní aktivity.

dovolená na kolech

Horská turistika – ne každá žena si užívá slunce na mořské pláži, kde tráví dlouhé hodiny pouhým poleháváním, olizováním zmrzlinového kornoutu a osvěžováním oceánskou slanou vodou, což je dovolená víceméně odpočinková, mnoho dívek a žen touží překračovat své vlastní limity a nasazují na svá bedra batohy, aby se vydávaly do strmých svahů, zajištěných řetězy a mačkami. V takovém okamžiku jsou pro vás naprosto skvělou volbou menstruační kalhotky.

dívka s kolem

Vodácké akce – na zvídavou otázku menstruační kalhotky jak fungují lze odpovědět docela stručně a jasně – velice spolehlivě, a to i pod vodou. Která z vás si ráda užívá dovolené na kánoi, kdy se s vámi loď může každou chvíli převrhnout, jistě ocení něco lepšího, než pouhé hygienické tampony a vložky. Mimochodem, víte, že vodácké dovolené bývají nejkrásnější životní vzpomínkou? Zapomeňte ovšem na trapné scény ze seriálu „Proč bychom se netopili“, ve skutečnosti to může být mnohem idyličtější, než si dokážete představit.

S menstruací na kolo – snad nejhorší zážitek ve spojení s menstruačním krvácením bývá v sedle horského či silničního kola. Právě tam se menstruační kalhotky perfektně uplatní, protože navýší komfort při jízdě, a vy se pak budete moci lépe soustředit na to, co vás obklopuje. A vězte, že naše cyklostezky například na Českokrumlovsku či Třeboňsku patří k nejkrásnějším na celém světě. Nač si tedy upírat krásy dovolené, když nad vámi svítí slunce, a venku panuje příjemné teplo?