Prachovské skály – skvělé místo pro výlet i dovolenou

Kam na výlet nebo na dovolenou v Čechách? Rozhodně do Českého ráje. Často navštěvovaným turistickým cílem tu je třeba pískovcové město nedaleko Jičína – Prachovské skály. I v jejich okolí naleznete spoustu zajímavých míst, které stojí za návštěvu.

Tato lokalita je vyhledávaná turisty i horolezci. Pro horolezce je pak hotovým rájem. Naopak toto místo není vhodné pro cyklisty, protože vstup do těchto míst není povolen pro jízdní kola.
prachovské skály a stromy

Turistické stezky vedou rozmanitou krajinou přes úžlabiny, rokle, strže a vršky mezi záplavou skalních útvarů různých tvarů. Nachází se tu pozůstatky středověkého hradu Pařez a při procházení se po rozsáhlých turistických stezkách narazíte na spoustu krásných vyhlídek, které nám nabídnou úchvatné pohledy na panoramata Českého ráje. Vyhlídky jsou také pojmenované a pokochat se můžete hned na několika místech. Zvolit si můžete ze dvou turistických okruhů.

Vyhlídky v Prachovských skalách:

· Vyhlídka Českého ráje – je bezpochyby tou nejhezčí, nabídne vám úchvatný pohled na široké okolí.
prachovské skály

· Vyhlídka Míru – nejvyšší vrch v Českém ráji s turistickou chatou

· Ervínův Hrad – nachází se v méně známé části; místo je umístěné ve skalní věži.

· Šikmá věž – Vítkova vyhlídka – patří mezi ty více známe, nabídne vám dech beroucí výhledy do okolí. Nahoru vystoupíte po kamenných schodech.

· Všetečkova vyhlídka – oblíbené místo s výhledy do centrální části, nachází se na plošině s názvem Plecháč.

Nedaleko se také nachází přírodní koupaliště U Pelíška, kde se můžete osvěžit a schladit po zdolání turistického cíle.

Toto turisticky atraktivní a vyhledávané místo nenechá chladným žádného turistu, který se sem vydá. Naskytnou se vám tu jedinečné pohledy na přírodní skvosty, úchvatnou přírodu. Bezpochyby jde o jedno z nejkrásnějších míst v České republice, proto stojí za návštěvu.