Toužíte po zimní zahradě?

Toužíte i v zimě po souznění s přírodou? Možná si vůbec nedovedete představit, že po celý rok budete zavřeni v domě, bez možnosti posedět si mezi zelení a oblíbenými květinami. Nabízí se řešení v podobě vybudování zimní zahrady.
Tuto krytou oázu si můžete vytvořit sami, svépomocí nebo zadat práci firmě, která se tvorbou zahrad zabývá.
Nejdříve si rozmyslete, jak velká by zimní zahrada měla být. Jakým materiálům dáváte přednost, jestli zvládnete stavbu sami nebo zadáte firmě. V případě, že stavbu zadáte firmě, nebude od věci, když si nejprve necháte udělat cenovou kalkulaci. Pořízení zimní zahrady vás totiž může stát nemalé peníze.
světlo v domě
Jestli jste se rozhodli pro levnější variantu a jste zruční kutilové, zvolte zlatou střední cestu ve formě stavebnicové zimní zahrady. Tento typ zvládnete postavit svépomocí a pořizovací cena je přijatelná. Nejlépe vám poslouží stavebnicová zahrada z hliníku. Hliníková konstrukce je lehká a téměř doživotní. Obvodové stěny u těchto stavebnic jsou vyrobeny z tvrdého, odolného a nerozbitného akrylátu. Tyto jednoduché zimní zahrady vám poslouží pro občasné posezení s výhledem do zeleně. Pokud chcete propojit zimní zahradu s obytnou místností, třeba s obývacím prostorem, měli byste si raději nechat nakreslit projekt. V takovém případě je totiž důležité, aby byli posouzeny nejen všechny klimatické a statické vlivy, ale také, aby budoucí zimní zahrada nenarušovala ráz a estetiku domu. Dalším důležitým faktorem bude způsob vytápění a tvar zahrady. Od toho se odvíjí dostatečná izolace a možnost odvětrání.
podvečer v zimní zahradě
Ať se rozhodnete tak či tak, vždycky si nejprve nakreslete plánek, jak byste si svou budoucí zahradu představovali. K jakému účelu a jak často ji budete využívat.
Až se dostanete do stádia, kdy už bude vaše vysněná zahrada zrealizovaná, bude vám zbývat už jen vybrat vhodný nábytek a doplňky.