Jak se efektivně zbavit vodní řasy pomocí chlor šoku

Nikdo z nás by se nechtěl koupat v zelené zakalené vodě, již na první pohled je patrné, že v ní plavou drobné organismy. Zelenkavá, nahnědlá, zrzavá či dokonce načernalá barva uvnitř bazénu je známkou rozmnožení vodních řas, k nevábnému vzhledu se přidává nepříjemný sliz na stěnách a na dně nádrže.
Na řadu přichází speciální přípravek chlor šok https://www.chlorito.cz/chlor-sok. Ten řasy zahubí, což se po jeho aplikaci začne projevovat i na měnící se barvě vody. Řiďte se návodem na přípravku a dodržujte stanované dávkování, současně s tím uveďte do provozu filtraci a nechte látku působit podle doporučení výrobce v závislosti na objemu nádrže.

venkovní bazény

Následuje obtížnější fáze očisty, a sice kartáčování usazenin odumřelých organismů na stěnách a na dně. Jestliže je jich mnoho, vypouštějte je přímo do odpadu, aby se nezanesla filtrační patrona. Filtrace by měla běžet tak dlouho, aby došlo alespoň k jedné cirkulaci celkového objemu vody v bazénu. Po ukončení procesu proveďte zpětný průplach filtrace.

Pro zakalenou vodu použijte vločkovač

V této fázi jste se zbavili hrubších nečistot, ale obvykle zůstává voda zakalená. To je způsobeno drobnými částečkami, které se ve filtru neusadí, a to je okamžik, kdy přichází na řadu tzv. vločkovač. Ten sloučí i ty nejjemnější částice na molekulární úrovni do větších celků, které se pak ve filtrační patroně zachytí. Vločkovač musíte nechat působit zhruba 12 hodin, nejlépe přes noc, zároveň se tím omezí i množství fosfátů, které rozmnožování řas podporují. Někteří odborníci doporučují usazené vločky na dně nádrže odsát bazénovým vysavačem a zbavit se jich přímo do odpadního potrubí.

chlor

Na závěr se aplikuje přípravek algicid, ten zajistí ochranu proti dalšímu výskytu a rozmnožování řas. Slouží zároveň jako projasňovací přípravek pro křišťálově čistou vodu a brání nepříjemnému zápachu. Udržuje vodu ve velmi dobrém stavu a tím snižuje i používání bazénové chemie.