Vnitřní struktura webu

Aby byla internetová stránka hezká na pohled, o to se musí někdo zasloužit. A hlavně také aby fungovala. Na to jsou zkušení lidé a my se podíváme jen tak letem světem na jejich práci.

Tvorba webových stránek Brno s tím má své zkušenosti. Co tedy musí zaměstnanci této firmy umět?

Tak především musí znát HTML jazyk. To je základ všeho a bez něj se prostě nikdo neobejde. Tento jazyk totiž v podstatě a hodně zjednodušeně dává stránce příkazy jak a co má zobrazit. Proto také někdo hovořívá o HTML příkazech.

Začátek webové adresy

Pokračováním toho jazyka je CSS, česky oblíbeně nazývaný „kaskády“. Proč zrovna kaskády? To vychází z původu zkratky. Totiž z anglického originálu Cascading Style Sheets.

Je to vlastně jazyk pro popis způsobu zobrazení prvků na webu. A ty jsou právě napsány v HTML. Nebo v jiném jazyce, například XML, ale to již nebudeme rozebírat, neboť to bychom zabředli již příliš hluboko a do přílišných detailů.

Člověk, který staví web musí být také kamarád s věcí zvanou SEO. To je optimalizace stránky a je určena vyhledávačům, aby ji tyto mohly zobrazit pro veřejnost. Tedy, ne že by bez toho web nešel vidět, to ne, ale bude zastrčený někde vzadu, což například pro prodejce nějakého zboží je velkou nevýhodou. Pokud lidé nevidí jeho web vpředu nahoře, objednají si zboží u toho, kdo tam je a dále již nehledají. Takže SEO určuje přední pozice webu.

Celková struktura stránky se také nemůže zanedbat. Vyhledávače mají přesně stanovené algoritmy, kterými se řídí a lidé z tvorby webových stránek Brno je musí bezpodmínečně znát. Pokud ne, opět budou potíže se zobrazením webu ve vyhledávači.

Web v notebooku

To vše, co jste si přečetli je jen malý zlomek toho, co je pro stavbu stránek potřeba. A kdo chcete, můžete si zkusit web udělat sami. Tak poznáte i tuto činnost a můžete směle říci, že jste to alespoň zkusili.